"Kritizovat - to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal, kdybych to uměl."

Úvod > Vše o školce > Spolupráce s rodiči

Spolupráce s rodiči

Snahou pedagogů je oboustranná důvěra s rodiči, otevřenost, vstřícnost, porozumění, respekt a ochota spolupracovat. Spolupráce funguje na základě partnerství.
Pedagogové sledují konkrétní potřeby jednotlivých dětí, respektive rodin, snaží se jim porozumět, vyhovět.
Rodiče mají možnost podílet se na dění v mateřské škole, účastnit se různých akcí.
Jsou pravidelně a dostatečně informováni o všem, co se v mateřské škole děje. Projeví - li zájem, mohou se podílet při plánování programu, při řešení vzniklých problémů.
Pedagogové pravidelně informují rodiče o prospívání jejich dítěte i o jeho individuálních pokrocích v rozvoji i učení. Domlouvají se s rodiči o společném postupu při jeho výchově a vzdělávání.
Pedagogové chrání soukromí rodiny a zachovávají diskrétnost v jejich svěřených vnitřních záležitostech. Jednají s rodiči ohleduplně, taktně, s vědomím, že pracují s důvěrnými informacemi.  Naše mateřská škola podporuje rodinnou výchovu a pomáhá rodičům v péči o dítě.