"Kritizovat - to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal, kdybych to uměl."

Drobečková navigace

Úvod > Vše o školce > Charakteristika školy

Charakteristika školy

IMG_20180327_102943.jpgJsme dvoutřídní mateřská škola. Dětskou skupinu tvoří děti od dvou a půl let věku do sedmi let. O jejich pohodu se stará čtyřčlenný pedagogický kolektiv a dvě provozní
pracovnice. Všechny pracovnice naší mateřské školy mají svoji práci rády  a dobře si rozumíme. Integrujeme i postižené děti a jsme rádi, že jim můžeme v počátcích pomoci. Děti se tím učí vzájemné toleranci a přátelství k druhým bez rozdílu toho, jaký kdo je. Toto bohatství mezilidských vztahů zůstane dětem na celý život. Filosofií naší mateřské školy je rozvíjet samostatné a zdravé sebevědomí dětí cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností a potřeb. Děti si po celou dobu pobytu v mateřské škole hrají. Hrají si samy, s kamarády,   s paní učitelkou. Hra, humor, zpěv, pohyb, cvičení, malování a mnoho další dětské „práce“ dělá naší školu tím, čím má být: prostředím, ve kterém se všichni dobře cítí, jsou oceňovány, přijímány s pochopením a láskou. O takovou školu se snažíme a v takové chceme pracovat a žít. Nabízíme kvalitní standardní i nadstandardní péči o všechny naše děti. Kdo má zájem, může se u nás ještě více rozvíjet v zájmových kroužcích: hudebně pohybovém kroužku, v kroužku aerobiku,  ve školičce bruslení, plavání, lyžování, i při návštěva solné jeskyně. Spolupráce s rodiči se daří, ale budeme se snažit, aby byla ještě otevřenější. Rovněž věříme, že i spolupráce s dalšími partnery ( př. ZŠ, ZŠU, SPC, PPP....) bude stále více neformální, otevřenější a nesena hlubším zájmem o předškolní výchovu vůbec. Vstřícný a tvořivý pracovní kolektiv celé školy pokračuje v realizaci programu ve třídách. 

Charakter budovy, okolí školy

Naše mateřská škola je umístěna v pěkném prostředí. Budova byla postavena k tomuto účelu  v roce 1979. Je to typizovaná panelová budova pavilónového typu. Jejím bohatstvím jsou prostorné prosluněné třídy, terasy a rozlehlá zahrada obklopena zelení. Přilehlá prostorná zahrada skýtá dětem dostatečné množství volného pohybu. Je vybavena novými dřevěnými zahradními prvky, které děti využívají při svých hrách  a pohybových aktivitách. Dvě velká pískoviště umožňují dětem dostatečné množství tvořivých her s pískem. Dále je zahrada vybavena dvěma altány – jeden otevřený pro hru dětí, druhý uzavřený pro ukládání nářadí, koloběžek a ostatních hraček. Dostatečné velké prostory tříd umožňují vytváření pracovních center i míst pro odpočinek, nebo rušnější pohybové aktivity. Podle finančních možností se snažíme postupně obměňovat zastaralé zařízení a dotvářet prostředí tak, aby bylo příjemné pro všechny, kteří zde pobývají. V letošním roce prošla škola velkou rekonstrukcí. Bylo provedeno kompletní zateplení. Výměna podhledů a svítidel ještě opticky zvětšila a projasnila prostory. Provedením výměny střechy za sedlovou získala škola nový, krásný vzhled a bude zajištěn a vysoká životnost zařízení. Všechny pracovnice naší mateřské školy mají svoji práci rády  a dobře si rozumíme.