"Kritizovat - to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal, kdybych to uměl."

Úvod > Aktuality > "Dítě nechodí do školky pořád, jen když je zdravé 2023/2024"

"Dítě nechodí do školky pořád, jen když je zdravé 2023/2024"

Každoroční aktualizací reagujeme na Vaše podněty. Brožura je názorná, úderná, jednoduchá, poučná, podporuje mateřské školy v jejich konání.
Tentokrát jsme dle Vašich požadavků zařadili do brožury i problematiků úrazů dětí a vstupu dítěte do MŠ se sádrovou dlahou nebo rozsáhlou šitou ránou.

Odkaz pro objednání:

Gramáž brožury: 150g, lesk

Brožura je v sešitkové podobě. Je zde opět o trochu více informací, které jsou přehledně zpracovány.

Celkem 12 stran plných informací, které potřebujete, aby rodiče věděli. Výška brožury 21cm, šířka 10cm.

Brožury se prodávají po sadách - v jedné sadě je 30 sešitkových brožurek.

Cena celé sady: 340Kč

Co brožura obsahuje nového, detailnějšího, podrobnějšího?

1. Právní předpisy, kterými se mateřská škola řídí, a které je povinna dodržovat v případě výskytu infekčního nebo parazitárního onemocnění podané tak, aby tomu zákonný zástupce rozuměl.
  2. Detailněji a srozumitelněji popsané, jak je to s léky v mateřské škole. Včetně postupu jak se domluvit s mateřskou školou na podávání léků u chronicky nemocných dětí. Je zde jasně řečeno, že mateřská škola není povinna jakékoliv léky podávat!
  3. Jasný postup mateřské školy v případě, že dítě začne projevovat příznaky infekčního onemocnění během výuky.
  4. Jak postupovat, aby dítě, které chodí do mateřské školy bylo co nejméně nemocné.
  5. S jakými příznaky onemocnění dítě do mateřské školy nebude přijato, nebo posláno do domácího léčení.
  6. Celou jednu stranu věnovali detailnějšímu vysvětlení rýmy a kašle. Přidali jsme i další stranu, která se věnuje komplikacím onemocnění horních cest dýchacích, pokud bude opakovaně zanedbávána léčba (zbytnělá nososhltanová mandle).
  7. Mimo onemocnění horních cest dýchacích zde najdou další portfolio onemocnění, se kterými dítě do mateřské školy nesmí.
  8. Vzhledem k tomu, že se množí případy dětí, které přivedou zákonní zástupci do MŠ se sádrovou dlahou, nebo šitou ránou, přidali jsme nově do brožury i tuto problematiku.
  9. Která onemocnění svých dětí musí zákonný zástupce hlásit v mateřské škole.

Mgr. Pavlína Miltová/PMeducashop