"Kritizovat - to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal, kdybych to uměl."

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > karanténa 19.2. - 1.3. 2021

karanténa 19.2. - 1.3. 2021Rozhodnutí o uzavření školy z pohledu hygienické stanice podléhá přesně stanoveným pravidlům, které vycházejí z Metodického pokynu HH ČR, výňatek:

 

Nařízení uzavření či omezení provozu školy V případě, že dojde k potvrzenému výskytu onemocnění covid-19 nebo nařízení karantény ve škole a školském zařízení u více jak 30 procent pedagogických pracovníků a dětí/žáků/studentů, kterému předchází narůstající trend nemocnosti, je riziko přítomnosti možných zdrojů nákazy a dalších přenosů nákazy tak veliké, že je doporučeno nařídit uzavření či omezení provozu školy nebo školského zařízení (jednotlivé budovy či pracoviště). Je tedy možné a důvodné omezovat provoz školy i částečně, na konkrétní budovy, pokud škola či školské zařízení působí ve více budovách..

 

V ostatních případech se postupuje podle školského zákona a domluvě se zřizovatelem